ФОТО: Страшни слики од Штип – градот под вода


Реката Брегалница е излеана од своето течение и е поплавена целата трим патека во населбата 8ми Ноември, додека реката Отиње полека ги зголемува штетите по своето течение. Останува да чекаме на надлежните служби да утврдат дали повторно ќе има редуцирано движење на критичните места, особено на некои мостови.

david-go-odnese-stip david-go-odnese-stip6

poplava bregalnica stip poplava stip

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1