ФОТО: Торнадо над Охридското Езеро


Денес околу 16:30 се појави мини торнадо над Охридското езеро.

Порталот Охриѓани.мк. пишува дека торнадото се задржа негде околу 1 минута и го снема. После торнадото следуваше силен ветар и дожд на Охридското крајбрежије.

ohrigani-nebo

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1