ФОТО: Убил невин човек мислејќи дека е љубовник на неговата жена!


Љубоморен маж во Кина избодел до смрт колегат на неговата 33 годишна сопруга, за кој бил сигурен дека и е љубовник. Убениот, кој бил само колега на сопругата на 39 годишниот Кин Хан, починал на лице место.

 

ubistvo-nevin500
Според кинескиот печат, Хан бил уверен дека неговата жена има љубовник. Дома постојано се карале на таа тема, а тој ден решил да ја следи до работното место во централниот дел од провинцијата Хунан, и „да ја фати на дело“.

Кога сопругата на Хан се појавила пред зградата на фирмата во која работела заедно убиениот, Хан ги обвинил дека имаат афера. Човекот негирал и сакал да замине, но Хан брутално го нападнал со нож и го бодел се додека не го усмртил.

– Убиецот мирно седеше на улица и ја чекаше полицијата а жената хистерично врискаше и го прашуваше што да прави. Тој и рече – грижи се за децата, ова не е твое дело – велат сведоци на бруталното убиство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1