ФОТО: Вака ќе изгледа комплексот „Свети Наум“


Дебарско-кичевската епархија извршува пообемни работи во манастирскиот и излетнички комплекс „Свети Наум“ каде веќе е изградена влезна капија и десетици типизирани објекти. Комплексот треба да добие комплетно нов лик.

ohrid

ohrid-1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1