Фото: Вака се продава стара кола – во пакет ја нуди со жената


Оглас на ebay има над 150 000 прегледи – причината не е автомобилот кој се продава туку оргиналноста на авторот на огласот. Тој продава стар и не многу сочуван мерцедес – а за да го продаде на фотографиите ја натерал да позира и неговата полничка жена.

woman-and-car-4_1744043a

Тој во огласот вели

,, Ако барате совршено очуван, беспрекорен мерцедес кој нема мана – ова не е оглас за вас. Но ако имате ограничен буџет а целите кон ѕвездите и сакате да имате мерцедес, сте дошле на вистинското место.

Овој автомобил е руиниран, имал неколку сообраќајќи, удрил 3 елени, а да не споменувам дека седиштата се упропастени бидејќи мојата буцкаста сопруга седеше на нив. Имавме и дете така да не очекувајте чиста внатерешност.

И хаубата е малку вдлабната – посебно по фотосесијата,,

Продавачот додава – ,, Може да преговараме за цената, но буцкастата жена на фотографиите оди со автомобилот, и за тоа нема преговори.

woman-and-car-1_1744044a

woman-and-car-2_1744046a

woman-and-car-4_1744043a

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1