Кинез тврди: Чувам вонземјанин во фрижидер (Видео/Фото)


Корисник на кинеската социјална мрежа „Weibo“ целосно ги шокираше читателите кога ја објави фотографијата на вонземјанин кој го држел заробен во замрзнувач во неговата куќа.

marsovec2Кинескиот корисник по име Ли објави контроверзна фотографија на вознемјанин, за кој тврди дека го држел заробен после уривањето на неговиот вселенски брод.

Оваа вест предизвика голема тревога затоа што веднаш се вклучиле  љубителите на научната фантастика, но и локалната полиција. Ли тврди дека видел НЛО како кружи над неговата куќа. Вселенскиот брод наводно се урнал покрај неговата куќа, а вонземјанинот го земал со себе.

Меѓутоа, полицијатаn соопшти дека не се работи за вонземјанин, туку за кукла која е направена од гума. Без оглед на оваа официјална изјава и понатаму се трага по информациите за што точно се работи.

shandong-alien

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1