ФОТО: Во Идомени фатен мигрант педофил кој силувал 7-годишно девојче


Мигрантите кои живеат во импровизираниот камп Идомени, го зедоа законот во свои раце, откако фатија осомничен нивни колега-мигрант во силување на 7-годишно девојче.idomeni-pedofil

На фотографиите од грчко-македонската граница се гледа како група мигранти насилно водат маж, облечен во џемпер и маскирни панталони.

Фотографот не успеа да потврди дали девојчето кое се гледа зад уапсениот педофил, е неговата жртва.idomeni-pedofil-1

Мигрантите не го линчувале мажот. Наместо тоа, тие го предале на властите, кои ќе ги истражат обвинувањата.

Во моментов во Грција се блокирани околу 46 000 мигранти, откако неколку балкански земји ги затворија своите граници. Од нив околу 14 000 се наоѓаат во кампот Идомени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1