ФОТО: Волк изел баба пред нејзината куќа


Волк изел пензионерка на само 50 метри од нејзината куќа.

Немилиот настан се случил во Русија, а волкот, пензионерката Лима Анкудинова (77) ја нападнало додека таа се враќала дома.

Инаку, вооружени лица заедно со полицијата, тргнаа по потрага на животното.volk 23

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1