ФОТО: Зошто нема ни капка крв врз камионот на смртта од Ница?


На интернет по масакрот во Ница се појави неверојатна теорија на заговор.

Дали камионот кој е снимен, со дупки од куршумите, навистина оној камион со кој се прегазени речиси 300 луѓе?kamion-nica1

Имено, на него, како што јасно се гледа на фотографиите, нема ни капка крв, а од толку прегазени луѓе, невозможно е да нема траги.

Еве како изгледаше камионот непосредно по крвавиот масакр:kamion-nica-2 nicaaa-640x404 kamion-nica

Камионот на фотографијата доле прегазил само едно животно и погледнете колку крв има:kamion-zivotno

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1