Фотографија која го обиколи светот – професор достоен за почит


Студентка од Израел немала на кого да го остави своето бебе, па решила да го понесе со себе на предавање на факултет.

Но во еден момент бебето се вознемирило и почнало да плаче, а таа веднаш сакала да го напушти предавањето. Но постапката на докторот е вредна за почит.

Тој го зеде бебето од студентката, го смири и заедно со него продолжи со предавањето. Оваа фотографија за многу кратко време го обиколи светот.Screenshot_8

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1