Францускиот претседател троши државни пари на љубовницата


Околу љубовницата на францускиот претседател Франсоа Оланд се разгорува нов скандал.
Новинарите дознаа дека шефот на државата троши од парите на даночните обврзници на Џулиен Гаести. За тоа дека 42-годишната актерка ужива во сите привилегии на прва дама, без дури да е мажена за Оланд, пишува таблоидот Closer.
oland lover
Според таблоидот, Гаести ужива во сите предности и се чувствува како вистинска стопанка на Елисејската палата.
Од гаражата на овој дворец и е доставен автомобил за патувања за лични потреби.
Покрај тоа, љубовница на Оланд располага и со лична стража. И сето тоа се плаќа од државната каса.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1