Фрчковски за Андов: Се одлучив за тужба независно што тој е стар господин и можеби одлепил


Во дебатниот магазин на ТВ21, професорот Љубомир Фрчквски објаснува дека како се одлучил да поднесе тужба против поранешниот претседател на Собранието, Стојан Андов. Тој на прашањето дали ја прочитал книгата, вели дека не ја прочитал цела, но се одлучил за тужба.

– Тешко се одлучив, ја контекстира целата таа група помлади политичари, но јас сум најистурен од таа група, веројатно како министер за внатрешни работи. Без никакви докази, со инсуации. Ние сме всушност луѓе кои Глигоров ги внесе во политиката, мене, Денко, Јане Миљовски. Ми беше многу непријатно. Независно што тој е стар господин и можеби oдлепил комплетно со меморијата или има други амбиции – вели Фрчкоски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1