Фрлала вазни и чаши – Свекрва ја удирала својата снаа до бесознание


Во СВР Тетово е пријавено семејно насилство кое свекрва го извршила врз нејзината снаа.

tepacka1-1-Според полицискиот билтен по караница свектвата побеснела и на снаата фрлала филџани и стаклена вазна. Еден од предметите ја погодил и и нанел повреди во пределот на главата. Снаата од ударот паднала на подот а пријавената продолжила со нападот и и се нафрлила.

Со искршените стаклени парчиња продолжила да фрла кон снаата и ја удирала во пределот на двете нозе. Снаата паднала во безсознание. Целиот семеен хорор го прекинал мажот на пријавителката кој ја префрлил жена си во клиничкииот центар Тетово за укажување на лекарска помош.

Случајот е пријавен и во полиција

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1