За секунда си убиец! Жал ми е – последната објава на возачот на Фордот на Фејсбук


„Секундата е сѐ и менува многу, за секунда си приказна, за секунда си убиец! Жал ми е!“

soobrakjaka mknews 3Овие зборови на својот Фејсбук профил вчера околу 19 часот ги напишал Рајко Радојковиќ (21) од Ниш , возачот на фордот кој е осомничен дека поради непрописно претекнување кај Демир Капија предизвика сообраќајна несреќа во двајца загинаа, меѓу кои и осуммесечно бебе, а уште петмина се повредени, пишува „Република“.

Ова бил неговиот последен коментар на фејсбук затоа што утрово околу 10 часот го деактивирал профилот.

Со него во автомобилот миле и Никола Гавриловиќ (20) и Милица Нововоиќ (20).

498662_trojka_f

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1