Невреме во Скопје: Поплавен подвозникот кај Ферпшед ФОТО


Една од критичните точки, подвозникот кај булеварот „Киро Глигоров” во близина на складиштата на Фершпед е поплавен.

Големо количество на вода е насобрано под подвозникот поради силните врнежи од дожд кои го зафатија Скопје.

Foto – Kurir

podvoznik1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1