Г.Г. Стефан – Загрозен е македонскиот христијански народ


, „се помалку деца се раѓаат, се повеќе разводи има, се помалку црковни венчавки има“.

 

Во обраќањето по повод одбележувањето на празникот Успение на Пресвета Богородица, Поглаварот на МПЦ г.г.Стефан им се обрати на верниците собрани крај манастирот на Матка. Поглаварот вели дека православното христијанско население во Македонија е загрозено.

„се помалку деца се раѓаат, се повеќе разводи има, се помалку црковни венчавки има“. Изјави г.г Стефан

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1