Gangnam style е еден од знаците за крај на светот – предвидел Нострадамус?


Малку смешна но на некој начин и застрашувачка ако се замислите. Приказната дека Нострадамус како еден од знаците за крајот на светот можеби го споменал и Gangnam се шири на интернет со неверојатна брзина.

Имено во записите на Нострадамус се вели:

“ Од мирното утро, крајот ќе дојде. Кога коњот што танцува ќе ги заврши своите девет круга”.

Имено како ова го споиле со Gangnam – Кореа од каде потекнува пејачот и песната е позната како земја на ,,мирно утро,, танцот што го изведува раперот Psy наликува на галопирање на коњ, а прегледите на оваа видео наскоро ќе ја достигнат и бројката на една милијарда со што би ги добиле и 9-те нули.

Некои пак велат дека оваа бројка песната ќе ја достигне и до 21 декември, 2012 година со што би се поклопило со верувањата на Маите за крајот на светот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1