„Ѓаволот ми се јави и ми рече да ја убијам жена ми “


Седумнаесет годишниот С.Б од Белград, кој е уапсен поради сомневање дека во средата си ја убил својата сопруга Зулфија Хајризај (18), изјави дека „ѓаволот го натарел на вакво злосторство“.

Како што дознава српски Курир, малолетникот признал дека ја со стапот од лопатат ја удирл по главата и телото својата сопруга.1780419-566318-img20150128wa0001-autor-marija-kosanovic-f

– На солсушувањето рекол се соменвал дека го изневерувала и дека му се јавил ѓаволот, кој му рекол дека мора да ја убие. По слослушувањето судијата за малолетници му одрдил притвор, вели изворот за порталот.

Телотот на несреќната жена го пронашол нејзиниот 15-годишен девер.

-Тој живееше со нив, но психички се разболе и не е во состојба дали телото фо пронашол во кревет или на под. И мајката на убиената заврши во болница и се слошило од шокоѕ, вели соседот и додава дека С.Б бил многу љубоморен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1