Генијално: Паркинг за велосипеди (Видео)


 

Нема веќе да има проблеми со паркирање на велосипедите во јапонскиот град Шинагави.

Гужвите ги снема кога е изградена автоматизираната подземна гаража вредна околу 700 милиони јени (околу 6,5 милиони евра). Паркинг карта чини 21 евро месечно.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1