Гласови од кои се леди крв: Ловци на духови снимиле пораки од мртви (Видео)


Ловци на духови снимиле 12 мин видео на кое тврдат дека ги уловиле гласовите на духовите. Снимено на американски носач на авиони на кој умреле повеќе од 300 луѓе

news_107981Ловците на духови кои се нарекуваат ĆillSeekers, тврдат дека имаат докази за тоа дека на носачот US Hornet кој е всидрен во Аламеди, Калифорнија, има духови.
Видеото кое го снимиле содржи разговори и пораки од екипажот на бродот, покојни војници кои служеле на бродот , а некои од нив викале “Нападнати сме” или “напуштете го бродот”.
Овој брод служел за време на втората светска војна и во мисијата Аполо 11, и на него умреле повеќе од 300 луѓе.
US Hornet одговорен е за уништување на околу 1400 непријателски авиони, потопување на 50 тина непријателски бродови , а на него се извршени повеќе самоубиства отколку на сите останати бродови и морнарици.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1