Голем пожар во стариот дел на Охрид


Големи огнени јазици утрово избија во куќа во стариот дел на Охрид. Противпожарните екипи се уште се на терен, а пожарот е ставен под контрола и спречено е неговото понатаможно ширење. И покрај тешкиот пристап, бидејќи објектот бил лепенка со уште четири други луѓе, сепак екипите успеале да се справат со огнената стихија и да спречат пожарот да зафати и други куќи, информираат од противпожарната служба. Во пожарот целосно изгоре покривната конструкција на објектот.

На местото на несреќата дојде и градоначалникот на Охрид, Александар Петрески, кој ја следеше целата операција околу гасењето на пожарот.

Пожарот избил утровооколу 9 часот и 20 минути.

 

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1