Tag Archives: star

Голем пожар во стариот дел на Охрид

Големи огнени јазици утрово избија во куќа во стариот дел на Охрид.

______________________________________________________________________________________________________

Семеен бизнис стар 1.400 години! Економска уметност – браво!

Со изградба на будистички храмови јапонското семејство Гуми се занимавало од 578. година, па се до 2006 тата кога „Конго Гуми“ доживеа банкрот и беше купена од фабриката „Такамачу“.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1