Голема акција – се апси низ Македонија


Голема полициска акција на повеќе локации низ Македонија, јави Пресс24.

policija akcija 22Порталот повикувајќи се на свои полициски извори, известува дека МВР цела ноќ е на терен и спроведува претреси на повеќе места низ земјава.

Според првичните и неофицијални информации, станува збор за координирана акција за сузбивање на нарко дилерите во земјава.

Неофицијално, според порталот, запленети се околу 100 килограми марихуана.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1