Голема тага и болка: Познатата пејачка го погреба својот сопруг


Српската пејачка  Даниела Стоилковиќ (35), која поради смртниот случај беше спречена да влезе во реалното шоу „Фарма 6“, вчера на градските гробишта во Лесковац го погреба сопругот Алексадар Саша Стоилковиќ (45).

danijela-stoiljkovic-ella-aleksandar-sasa-stoiljkovic-umro-sahranjen-1441060083-730871

Нејзинот сопруг почина од срцев удар откако ја испрати во карантин пред велгувањето на реалното шоу.  Имено, Александар сопругата ја донесол до Шимановце, и посака многу успех и среќа, и напоменал да ги истрае добро деновите во шоуто бидејќи ја има неговата поддршка.

Само десет минути по влегувањето во карантинот пејачката од продукцијата ја доби најужасната вест во нејзиниот живот. На нејзиниот сопруг му се слошило само 10 тина минути откако ја оставил сопругата, застанал на бензиска и излегол од автомобилот но само се струполил. Иако веднаш се обиделе да му пружат помош, а пристигнала и брзата помош Александар починал.

Најблсиките пријатели на пејачката велат дека таа постојано плаче и го довикува својот сопруг. На погребот присуствувале многу личности од јавниот живот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1