Голема трагедија во Прилеп – еден загинат, еден повреден – ги потиснала мермерна плоча


Околу 19.30 часот во фирмата за преработка на мермер„Лабисчина“ во атарот на с.Ново Лагово-Прилеп, од камион паднала мермерна плоча која ги зафатала работниците Зоран Димески (1974) кој починал на лице место и Жарко Стефаноски (1961) кој со тешки телесни повреди е пренесен во медицинскиот центар во Прилеп.

policija prilep

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1