Големо апсење во Скопје вечерва!


Вечерва се приведени уште осум лица од деветмина идентификувани кои учествуваа во бруталните насилства на протестите пред Владата кога настрадаа 38- полицајци.protest vlada

Насилниците во текот на вечерта ќе бидат изведени пред надлежен обвинител и судија. Осомничени се за учество во толпа што ќе изврши кривично дело.

Во истражниот процес се очекува да се открие и кој го организирал. МВР ја потврди вечерашнава акција а детали најавува за утре.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1