Голтнала топломер пред 40 години – лекарите го нашле дури сега


Лекарите во Кина откриле термометар во внатрешноста на белите дробови на една жена. Жената пред 40 години односно кога имала 12 години случајно го проголтала термометарот, додека нејзините родители и мереле температура.

Нејзиното семејство, немало доволно пари за операција па не ја однеле на лекар, а со оглед на фактот дека по 44 години немала компликации, термометар е заборавен.

За време на рутински преглед лекарите се запрепастиле кога го виделе. Сега ќе и биде отстранет со хируршка интервенција. Лекарите се грижат бидејќи термометарот е во неа 40 години и при вадењето може да пукне и живата да истече во органите.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1