Горан Трајковски е разрешен од функцијата директорот на УЈП – еве кој е новиот директор


Кирил Миновски е нов директор на Управата за јавни приходи на местото на Горан Трајковски, кој заминува на друга функција. Миновски е именуван за директор на УЈП на вчерашната владина седница, а доаѓа од позицијата директор на Државниот пазарен инспекторат. Портпаролот на Владата, Александар Георгиев изјави дека на досегашниот директор Трајковски му истекол мандатот и во план е соработката со него да продолжи на друга одговорна функција.

trajkovski kiril ujp

Кирил Миновски е нов директор на Управата за јавни приходи на местото на Горан Трајковски, кој заминува на друга функција. Миновски е именуван за директор на УЈП на вчерашната владина седница, а доаѓа од позицијата директор на Државниот пазарен инспекторат. Портпаролот на Владата, Александар Георгиев изјави дека на досегашниот директор Трајковски му истекол мандатот и во план е соработката со него да продолжи на друга одговорна функција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1