Гори во Драчево – 5 пожарни го гаснат пожарот


Пожар избувнал во населбата Драчево во Скопје. Според информациите опожарена е семејна куќа.

Информацијата за Mknews ја потврди и командирот на противпожарната бригата Благоја Менковски. Противпожарни возила веќе се на местото. Според информациите од противпожарната бригада, 3 противпожарни возила веднаш се упатени на местото и се обидуваат да го изгаснат пожарот, а дополнително се испратени и 2 возила од противпожарната станица во Автокоманда како побрзо би се локализирал пожарот.

Нема информација дали има повредени.

pozarnikarot-gasi

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1