Гостивар: 62 годишник пречекан во заседа и изрешетан до смрт


62- годишен гостиварец бил пронајден застрелан во своето возило, марка Застава 101. Убиството се случило утрото околу 6 часот, на кејот на Вардар, во близина на новиот гостиварски стадион.

gostivar ubistvoНапаѓачите најпрво му го попречиле патот со контејнер, за да му го забават движењето. Потоа било пукано преку ветробранското стакло. Пукале во во 62-годишниот Ферид Селими од Гостивар. Убиен е со дваесеттина куршуми во неговото тело и предното стакло од автомобилот

Убиството се случило утрово околу 6 часот, на кејот на Вардар, додека тој се враќал од рибник, каде што работел како ноќен чувар.

Селими важел за човек кој водел мирен живот.

Фото – МТВ

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1