Границата со Грција отворена – цариниците го прекинаа штрајкот


 

Заврши штрајкот на грчките цариници. Граничните премини работат нормално, без застои.

Штрајкот е прекинат утринава во шест часот. На сите гранични премини кон Македонија се пропуштаат редовно и патнички и товарни возила.

Цариниците стапија во штрајк на 27 септември. Ги затворија граничните премини, со што го блокираа влезот на товарните возила, а патничките возила и автобуси се пропуштаа на секои два часа.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1