Грци во Солун нашле лек за немаштијата – фалсификувале евра


 

Грчката полиција разби криминална група, која во Солун направила фабрика каде фалсификувале евра.
Интересен е податокот што групата не одела на големи суми и фалсификување на 10,20,50 или 100 евра туку фалсификувале ковани монети од по 2 евра.
Уапсени се две лица. Едниот од уапсените има 59 години и двојно државјанство, бугарско и грчко, се бара уште едно инволвирано лица. Според грчките медиуми групата работела од мај оваа година.

Tags: , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1