Tag Archives: fals

Ќе има истрага – дали лажната лекарка е виновна за смртта на 18 год момче во Кавадарци (Видео)

Министерот за здравство Никола Тодоров идната недела ќе се сретне со родителите на Митко Влајков 18-годишното момче од Кавадарци кое почина на фудбалски натпревар откако кај него интервенирала лажната докторка од Брзата помош. Средбата е веќе договорена, по што треба да започне истрага за случајот информира Нова ТВ. Родителите бараат обдукција и истрага за случајот […]

______________________________________________________________________________________________________

Ужас: Лекарката со фалс диплома била на интервенција кога колабираше и почина 18 год фудбалер

Љ.К . две години работела како докторка со фалсификувана диплома во Брза помош во Кавадарци, а таа била во тимот на итната медицинска помош и била првата која пружила помош откако му се слошило на несреќното момче за време на фудбалски натпревар. Родителите се сомневаат дека таа е виновна за неговата смрт, јавува телевизија – ТЕЛМА . Таткото на  18 […]

______________________________________________________________________________________________________

Лажна лекарка работела во брза помош во Кавадарци – имала фалс диплома

Дваесетиседумгодишна девојка доби кривична пријава и отказ откако биле утврдено дека со фалсификувани документи си обезбедила работа во Здравствениот дом во Кавадарци. Таа во болницата го приложила уверението за положени испити, со висок просек, од Медицинскиот факултет во Скопје и лиценцата на Лекарската комора, кои биле заверени на нотар, па затоа менаџерите на ЈЗО не […]

______________________________________________________________________________________________________

Во Македонија се продава канцероген фалс Косили шампон за деца !!!!!

Лесковачката ,,Невена,, сопственик на брендот ,,Косили,, ги предупредува потрошувачите дека фалсикати на нивниот Косили се продаваат и извезуваат  од Македонија и дека во таа фалс формула има канцерогени, штетни состојки, пишува српски Новости.

______________________________________________________________________________________________________

Со фалс евра си купувале лубеници низ Скопје

Двајца арачиновци со фалсификувани евра плаќале низ скопските пазари. За два месеци успеале да потрошат 700 евра, не се знае колку граѓани биле измамени.

______________________________________________________________________________________________________

Полицијата го фатила со лажни пари, а тој се обидел да ги проголта

Американските полициски официјални лица, соопштиле дека еден триесетипетгодишен маж се обидел да ги проголта фалсификуваните пари од 50 долари, откако бил фатен со лажни пари во еден забавен пар во западен Њујорк.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: Македонци дилале фалс странски пасоши

Акцијата “Кондор“ на МВР траела неколку месеци. Во неа биле вклучени полиции од Косово, Црна Гора, Бугарија, како и полициите на Австрија, Холандија и др. Групата која е фатена подолг период тргувала со фалс странски пасоши, лични карти, возачки дозволи, осигурителни картички, дипломи, а изработувале фалс македонски возачки дозволи, АДР лиценци и др.

______________________________________________________________________________________________________

Грци во Солун нашле лек за немаштијата – фалсификувале евра

  Грчката полиција разби криминална група, која во Солун направила фабрика каде фалсификувале евра.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1