Полицијата го фатила со лажни пари, а тој се обидел да ги проголта


Американските полициски официјални лица, соопштиле дека еден триесетипетгодишен маж се обидел да ги проголта фалсификуваните пари од 50 долари, откако бил фатен со лажни пари во еден забавен пар во западен Њујорк.

Локалниот шериф изјавил дека полицијата била повикана во паркот Даријен лејк, во неделата вечерта, по што Лери Џонс купил помфрит со лажни пари од 50 долари.

Кога го уапсиле, Џонс ги набутал парите во уста и се обидел да ги проголта, но полицијата навремено ги извадила.

Џонс е обвинет за поседување на машини за фалсификување и без можност за плаќање кауција е пратен во затвор.

Tags: , , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1