Грозоморни детали: Србинка му дала метадон на бебето, мртво го фрлила во ѓубре


На Тања Лакиќ Махуд, 37-годишната мајка монструм од Србија и се суди за тешко убиство на нејзиното осуммесечно бебенце. Хоророт кој го потресе регионот се случи во септември минатата година, а по страотното убиство, таа го фрли детето во корпа.

Мајката се сомничи дека на својата ќеркичка Ања и дала метадон, а кога детето починало, го оставила на тераса, во ќесе за отпадоци. Потоа, си ги пресекла вените.tanja anja majka-mopnstrum-bebe

-По долгите истражувања и анализи, утврдено е дека мајката му дала метадон на детето, така го усмртила, па го фрлила, велат од Судот.

Полицијата во станот на Тања дошла по пријавата од нејзината мајка. Таа испаничена се јавила во полиција велејќи дека нејзината ќерка ја нема со денови да и се јави на телефон. Жената беше најдена со пресечени вени,видно дезориентирана, а откако полицијата го пребарала местото, го нашла и бебето фрлено на терасата. Откако се освестила, Тања не можела да каже каде е бебето, не се сеќавала на ништо, тврдела дека го оставила кај другарка.

Обдукцијата покажа дека полицијата го пронашла бебето откако веќе било мртво неколку денови. Дозата метадон била смртоносна за него.

Мајката на Тања не е во состојба да го коментира убиството и трагедијата која се случи во нивното семејство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1