ГРОЗОМОРНИ Смртни закани до новинари на Курир


Монструозни закани по живот добиваат новинарите на Курир од лица членови и активисти на СДСМ, објави порталот Курир.мк.

Според порталот извесен ГОРАН ГЕРАСИМОВСКИ, член на СДСМ денес испратил смртни закани до вработената, каде се заканува по живот на сите вработени во КУРИР.

goraaaanzakanaa

КУРИР Е ЗГРОЗЕН ОД ВАКВИОТ МОНСТРУОЗЕН ЧИН И ЌЕ ГИ ПРЕВЗЕМЕ СИТЕ МЕРКИ ЗА СВОЈА ЗАШТИТА, НО И ЌЕ ПРЕВЗЕМЕ СЕ ОВИЕ МОНСТРУМИ ДА БИДАТ СООЧЕНИ СО ЗАКОНОТ.

УШТЕ ВЕДНАШ, ЌЕ ГИ ИНФОРМИРАМЕ НАДЛЕЖНИТЕ ИНСТИТУЦИИ, СТРАНСКИТЕ АМБАСАДИ, СИТЕ НОВИНАРСКИ ЗДРУЖЕНИЈА.

БАРАМЕ ЈАВНО ИЗВИНУВАЊЕ, КАКО ОД ОВИЕ НАСИЛНИ ЛУЃЕ, ТАКА И ОД ЛИЦАТА БЛИСКИ ДО НЕГО, ОД ПАРТИЈАТА ЧИИ ИНТЕРЕСИ ГИ ЗАСТАПУВА И ПРОМОВИРА! Го прашуваме и СДСМ, дали овој насилен човек ќе го исклучи од редовите на партијата, доколку е нивни член?

Ова не е прв пат вработените на КУРИР да бидат мета на закани по живот. Ова не е прв пат да бидеме мета на заплашување од вакви лица. НО, сега ќе поднесеме тужби против сите инволвирани лица и овие луѓе ќе одговараат пред законите, пишува порталот Курир.мк.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1