Грозоморно убиство ја потресе Македонија: Четворица силувале баба, ја масакрирале и ѝ зеле 2800 евра


Вчера приквечер четворица мажи упаднале во домот на пензионерката С.А., ја силувале, ѝ ги корнеле ноктите, ја убиле и ѝ одзеле поголема сума пари. Низ градот се зборува дека станува збор за 2800 евра.

Извори од МВР го потврдуваат настанот, нивните екипи се на теренот и во текот на денот ќе соопштат повеќе информации.policija svetla mk

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1