Очајниот татко на Марија се сомнева: Мојата ќерка некој ја убил


Марија Белиќ (13) немала ниту една причина за самоубиство. Почнавме да се прашувавме дали навистина се убила или е убиена. На платформата на тој силос најдени се опушоци од цигари, а таа не била пушач, тврди Горан Белчиќ, таткото на малата Марија која е пронајдена мртва покрај силосот во Неготин.fdewfowrpageot-49005

Очајниот татко се уште не може да верува дека му е мртво детето.

– И да ја мачеше нешто, можевме да го надминевме. Се плашиме да не погрешивме негде како родители што постојано ја задоволувавме со се и сешто. Никогаш не ја казнувавме, и купувавме се што ќе посакаше. И уплативме да оди на екскурзија. Се подготвуваше да оди во Грција и одеднаш се случи трагедија. Цеча наша фамилија е во шок, никој нема реално објаснување за оваа постапка. факт дека попуштила со учењето и дека и го ускративме компјутерот и мобилниот, но тоа сигурно не е причина да направи ваквоп ужасно нешто, раскажува таткото на Марија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1