Груевски ги покани принцот Вилијам и принцезата Кејт да ја посетат Македонија


На маргините на вчерашниот настан на одбележување на стогодишнината од почетокот на Првата Светска Војна во Лиеж, премиерот Никола Груевски остварил неформален разговор со британскиот принц Вилијам и со принцезата Кејт, објави телевизија Алфа.

Македонскиот премиер и членовите на британското кралско семејство поразговарале околу нашата земја при што Груевски ги поканил да ја посетат Република Македонија.

grujo_vojna princor-mk22

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1