ГРУЕВСКИ: Не размислувам за оставка, народот одлучува кој ќе биде на власт


Тешко е да се каже дали денешната средба беше успешна. Не размислувам да си дадам оставка. Народот одлучува кој ќе биде на власт, а кој во опозиција, рече премиерот по завршувањето на денешната лидерска средба.gruevski

По лидерската средба, во изјавата за медиуми лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер, Никола Груевски, рече дека се договориле да нема насилни протести.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1