Груевски: Освен случајот со Заев, никогаш не се снимало ниту ќе се снима во мојата канцеларија


Премиерот Никола Груевски денес во своето обраќање до јавноста одговори на сите прашања поврзани со актуелните политички случувања во земјава.gruevskizaev

По заканите кои до него ги упати опозицискиот лидер Заев, кој во меѓувреме почна да објавува прислушувани разговори, снимки од нивната средба излегоа пред очите на јавноста.

Груевски одговори на прашањето „Дали во неговата канцеларија постојано се снима“?

-Одговорот е НЕ. Никогаш не се снимало ниту ќе се снима, освен доколку, како во случајот обвинителството не издаде таква наредба, а по претходна оправдана пријава, и заради што беше монтирана, а потоа демонтирана опрема за снимање во мојата канцеларија, истакна премиерот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1