Хорор, ротвајлер ја изеде својата газдарица


Марија Кишереш од Суботица,  ја усмрти сопственото куче ротвајлер. Старицата е пронајдена во дворот во куќата каде живеела сама.slike-zivot-5-rotvajler_kavez_941479059

Таа со возило на итната помош е префрлена во болницата во Суботица, но лекарите констатирале смрт. Како што е соопштено во Полициската управа во Суботица, настанот се случил утрово околу 8.10 часот.

Според зборовите на очевидци, настраданата пензионерка големото куче ротвајлер го чувала 5 години.

Увид изврши полицијата од Суботица, а кучето е усмртено.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1