Хорор, Ужас: Како живеат студентите во студентскиот дом Гоце (Фото)


„Ние студентите, оние младите и перспективните со сјајна иднина, радо избираме да живееме во Гоце, а еве и зошто“. Вака почнува воведниот текст на блогот на новоформираната иницијатива на станарите во студентскиот дом „Гоце Делчев“,„Операција студентски дом“.

„Операција Студентски дом ќе биде медиум на студентите заробени во сивата студентска реалност,со од една страна супстандардните услови за живеење, а од друга страна незаинтересираноста на службите и поголемиот дел од студенти за промена на состојбата и нејзино поместување од нулта точка.

На својата фејсбук страница  објавија фотографии од студентскиот дом Гоце Делчев – еве како живеат студентите

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1