ХОРОР ВИДЕО: Камион два часа висел над 130 метарска провалија


Возач на камион цистерна во Бугарија доживеа страшна сообраќајна несреќа. Откако му пукнале гумите, возачот изгубил контрола над камионот и се удрил во друг, а потоа ја пробил заштитата ограда на вијадуктот.Kamion-500

Кабината на возачот висела над ограда цели два часа, на 128 метри висина, а со оглед на тоа дека камионот превезувал гориво од Софија до Ботевград, спасувачите морале да постапат со огромна внимателност.

Возачот за среќа не е повреден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1