Хорор во куќата на стравот – Ивана убиена во наркоманско дувло!


Пропаднат покрив, оголени ѕидови, скршени рамки, ќебиња врз прозорците, неподнослива смрдеа… Во дворот фрлени цигли, пластични шишиња и картонски кутии. hro-IVANA4_620x0
Ова е куќата на ужасот! Во нејзе била силувана и убиена Ивана Подрашчиќ. Нејзиното тело беше пронајдено во близина на поток, кој тече веднаш до оваа колиба на Петлово брдо.
Големиот двор обраснат со густа вегетација, ѓубре и остатоци од пролетните поплави. Наоколу се шири лоша миризба на канализацијата и на човечко тело во состојба на распаѓање, пренесува српски Блиц.
Untitled4-640x354
Жителите од околните куќи во неверување од своите прозорци гледаат во хорор куќата откако дознале дека во нејзе е пронајдено закопаното исчезнатата девојка.
– Откако пред десет години починал сопственикот на куќата, започнале да ја користат зависниците од дрога и скитници. Убиецот Дарко Костиќ се населил таму пред неколку месеци, а за прв пат на сите ни падна на око кога помина по улицата со една русокоса девојка држејќи се за ракаа. Изгледаше како малолетна. Ивана, никогаш не сме ја виделе тука, велат жителите од околните куќи.
ivana33
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1