Хорор во Мексико, гром уби седум лица, од кои четири деца


Во централно Мексико гром удри во група луѓе, при што загинаа седум членови на исто семејство, вклучувајќи четири деца, соопштија денеска мексиканските власти.grom

Во нерсеќата до која дошло во централната сојузна држава Гуанахуто за време на силна бура, додека група луѓе работеле во поле, повредени се уште едно дете, како и 26-годишна жена.

Загинатите деца биле на возраст од три, пет, девет и 14 години, а преостанатите три жртви биле жени на возраст од 19, 32 и 44 години, изјави претставник на полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1