И ја затворив устата за да не вреска – Морбидна исповед на убиецот на Тијана


Драган Ѓуриќ е месар од Сурчино, осомничен за убиството на 15-годишната Тијана Јуриќ. Тој воедно ги призна убиството пред истражните органи и обелодени страшни детали за грозоморното убиство.

tijana-Имав испиено едел литар вињак и некоја ракија во кафулето и тргнав кон спортскиот центар. Мислев дека таму има музика и тогаш таму ја сретнав Тијана. Ја удрив со колата и таа почна да повикува помош. Бараше полиција. И ја затворив устата, ја удрив за да прекине со врескање и ја ставив во кола, ладно изјавил Ѓуриќ, без тронка каење за време на сослушувањето.

Откако признал, тој полицијата ја одвел до местото каде ја закопал Тијана.

Телото на Тијана е најдено закопано на депонија во околината на Сомбор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1