И офцијално: Шумахер повеќе не е во критична состојба


Менаџерката на поранешниот Формула еден возач, Сабина Кем, соопштила дека тој е во стабилна состојба.

165242-sumaher-Семејството на Шумахер е многу среќна и им верува на тимот на лекари, кои го лечат. Неговата состојба сеуште се смета за стабилна- наведува во соопштението Кем.

Ова е прв пат по несреќата, здравствената состојба на Шумахер да биде оценета како ,,НЕ критична,,.

Шумахер е во намерна предизвикана кома во болницата во Гренобл од скијачката несреќа која се случи на 29-ти декември.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1