И паднал еж врз глава – има 72 боцки и рани по целата глава (Фото)


Оваа жена додека го шетала своето куче и паднал еж врз главата, директно од бандера, при што и оставил 272 боцки на нејзината глава.

-Некоја постара личност или дете, би можеле да бидат сериозно повредени или да настрадаат поради ова,  рече 51 годишната Сандра Набуко од Гавес. Лекарите успеале да ги извадат сите боцки од нејзината глава, и сега таа мора да зема антибиотици поради можна инфекција.

Иако е повредена,Сандра изјавила дека и е мило што ежот преживеал.

-Му го спасив животот. Неговиот пад го ублажи мојата глава, рекла повреденaта девојкa

ez bocki

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1