ИД ја презеде одговорноста за нападите во Брисел


Терористичката организација ИД ја презеде одговорноста за нападите во Брисел, јави ТАСС.2brisel-aerodrom

Во трите експлозии кои изутрината одекнаа во Брисел загинаа најмалку 26 луѓе, а ранети се повеќе од 130, јавија белгиски медиуми.

Белгиската министерка за здравство Маги де Блок изјави дека во нападите на аеродромот загинале 11 луѓе, а повредени се 81, додека во метро станицата Молебек загинаа најмалку 15 луѓе, а повредени се најмалку 55

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1